Arıza Önlemek: Kombi bakım ipuçları

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Hepimiz, özellikle kış başlangıcında, bir Kombi arızalarından korkuyoruz. Ancak Kombinize bakacak olursanız, verimliliğini ve ömrünü artırırsınız.

Borularınızı gevşetme
Önleme tedaviden daha iyidir, bu nedenle boru geciktirme için en uygun zaman, kış setlerinden önce gelir. Eğer dizleriniz üzerinde malzeme yarığına sahip olursanız, endişelenmeyin. Çoğu DIY mağazası, borularınızı birkaç dakika içinde kaymaya ve 1 metreye varan bir maliyete hazır boru geciktirme satar.

Kazanı kapatınız ve tasarruflarınız
Hava ısındığında Kombi kapatabilirsiniz. Şofben varsa, sadece sıcak suya geçmeniz yeterlidir. Ancak kış dönüşlerinde problemleri önlemek için, yaz aylarında 15 dakika boyunca kazanı ayda bir kez çalıştırmak iyi bir fikirdir.

Basıncın yüksek
Basınç çok düşük olduğunda kazanlar düzgün çalışmaz. Doğru basınç 1 ila 1,5 bar arasındadır. Kazanın ön tarafında bir kadran olduğundan kontrol etmek kolaydır. Bunu ayarlamanız gerekiyorsa,

Tesisat Temizleme

Zaman geçtikçe, Kombi sisteminizde doğal olarak verimliliğini etkileyen çamur oluşur. Rothenberger ile profesyonelce derinlemesine temizleyebilirsiniz. Bu, borulardan ve radyatörlerden gelen tüm kir ve döküntüleri temizleyecektir, böylece daha düşük bir maliyetle maksimum ısı elde edersiniz. Ayrıca kazanınızın ömrünü uzatmaya yardımcı olur.

Kombi Bakımı

Kombiler , insanlar gibi, bakılmaktan hoşlanıyorlar. Seninkini ver düzenli hizmet ve karşılığında size para kazandırır hem de endişe daha uzun ömürlü ve daha verimli çalışacaktır. Her zaman Kombi temel güvenliğini kontrol etmekle kalmayacak, aynı zamanda performans testleri gerçekleştirecek ve tamir edilmesi gereken her şeyi tamir edecek bir Kombi Servisi kullanmanız çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -