Bir Kombi kış için nasıl hazırlanır

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Bir Kombi kış için nasıl hazırlanır

Kış geldiğinde, sıcak, konforlu ve güvenli bir evden daha önemli bir şey yoktur. Bu nedenle, insanların kazanlarının kış öncesinde ısınmaya hazır olmasının sağlanması çok önemlidir – insanlar, bir iddiada bulundukları andan itibaren 24 saat içinde bir Servis göreceklerdir. Konya’da yılın en soğuk aylarında tam programa sahip olduklarından, kazanlarını korumamış olmaları, makul bir süre içinde acil bir onarım için mücadele Yapıtlarını bilinmektedir .

 

Peki Kombinız kış için hazır olmasını nasıl sağlayabilirsiniz?

Sonbaharda test et

20Türk haneleri genellikle merkezi ısıtmayı Ekim ayında değiştirmektedir. Kazanınızda kıştan hemen önce açılıncaya kadar bir arızanın geliştiğini fark edemezsiniz ve bu noktada hızlı bir onarım almanız için çok geç olabilir.

Bu nedenle, Kombi nızın hava durumu hala nispeten yumuşakken çalıştığını kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Uzun süre kullanmanıza gerek yok – sadece radyatörünüzün ısınması için açın.

Kombi hizmetleri

Kazan hatalarını en iyi şekilde çözmek, Kombi servisini ayarlamaktır – bunu, belirli Kombi arızaları kapsamındaki kişiler için, planlarının yedinci ayında kendimiz planlamaktayız.

Kazanı kış Gelmesinden önce hizmete sokabiliyorsanız, herhangi bir problemi zamanında tespit edip çözebilirsiniz. İstediğiniz en son şey, dondurucu bir kış sabahında merkezi ısıtma veya sıcak su olmamasıdır!

Ev sahipleri, her yıl CP12’leri ve gaz cihazlarını yasal olarak düzenlemeye mecburdur . Ev sahipleri için benzer şartlar olmamasına rağmen, her konutun yıllık olarak bir gaz güvenliği kontrolü almasını öneriyoruz.

Termostatlar ve zamanlayıcılar

Bir Kombi Servisi, yıllık kazan daireniz sırasında termostatınız ve zamanlayıcınız ile ilgili sorunları belirleyebilir. Termostatınız bodrumunuzda, tavan arasında veya bir pencerenin yanında bulunabilir – evde, evin geri kalanından tipik olarak daha serin olan birçok alan vardır ve termostatınız bu alanlardaysa, merkezi ısıtmanız Özellik zaten rahat bir sıcaklıkta olduğunda açın. Merkezi ısıtma zamanlayıcınız ile ilgili hatalar ve arızalar, bir evin ısınmasını gerekenden daha zor hale getirebilir.

Boru izolasyonu

Su olağan dışıdır, çünkü donarsa genleşir. Bu, hava sıfır derecenin C altına düştüğünde, tesisat sisteminizdeki durgun suyun boruları dondurabileceğini, genişleyebileceğini ve kırabildiğini gösterir.

Bu boru izolasyonuna basit bir çözüm. Bu, ısı aktarımını en aza indirerek, boruların içindeki suyun düzgün bir şekilde akmasını ve ısı kaybını en aza indirmesini sağlayarak boşluk duvarına ve çatı yalıtımına benzer. Bu sadece kış tesisatı acil durumlarını ve kazan arızalarını önlemenize yardımcı olmaz , aynı zamanda enerji faturalarınızı da azaltır.

Tesisat Temizleme

Radyatörleri temizlemek büyük bir iştir, ancak bir Konya Kombi Servisi görevi daha az zorlaştırabilir ve kendiniz yapabileceğiniz her şeyden çok daha etkili bir temizlik sağlar. Bir sıhhi tesisat Servisi radyatörlerinizi ve borularınızı, herhangi bir çamurdan dışarı akıtmak için temizleyecek ve ardından sıhhi tesisat sisteminizi temiz su ve korozyon önleyici ile dolduracaktır. Bu, merkezi ısıtmanın etkinliğini artıracak ve kazan basıncınızı kabul edilebilir sınırlar içinde tutacaktır. Tesisat Temizliği hakkında daha fazla bilgiyi buradan  edinebilirsiniz .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -