Doldurma musluğunun kırılması veya arızalanması 

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

Doldurma musluğunun kırılması veya arızalanması

Doldurma musluğu kombiye su basmaya yarayan parçadır. Hassas bir parça dır . Kombinin suyu bittiği zaman kombiye 1,5 kadar su basılır su basma esnasında su doldurma Musluğu kırıla bilir. kırılma olması durumunda bu Parçanın eskimesi anlamına gelir eskimiş parçalar Genelikle plastik parçalardır plastik parçalar sıcak soğuk kavramına göre eskiye bilir bu parçalar genelikle kombinin alt kısmında bulunan Parçalardır. Genelikle arıza veren kombiler Demirdöküm – viessmann – Vaillant – Ariston – Buderus -Baymak Kombiler dır . bu kombilerin doldurma muslukları genelikle ya plastik yada sıkışma esnasında kırılan malzemelerden olusmaktadır

Doldurma Musluğu değişim Maliyeti ise Kombi modeline göre değişmektedir. Kombi modellerinin genelikle doldurma muslukları plastik olan kombilerin yan sanayi doldurma muslukları çıkmıştır . yan sanayi doldurma muslukları orjinal olan musluklardan daha kaliteli çıkma şansıda vardır.

Çok Geride Olan Doldurma Muslukları İçin Çözum vardır yalnız Tesisat hattına müdahale edilmelidir. Soğuk su Girişinden kalorifer dönüş hattına bay pas sitemi ile bağlanmalıdır.

Otomatik Su dolduran kombiler bulunmaktadır fakat otomatik Su doldurma sitemleri sürekli arıza vermektedir . bu arızalar genelikle kireçlenme kaynaklı olmaktadır. Kireçlenen doldurma muslukları sürekli bakım ve değişim istemektedir bu nedenle fazla kullanılmamaktadır. bu sitemdeki kombiler Normal manüel olarak değişmekte ve maliyet azaltılmaktadır Kombi seçerken yada alırken bizim tercihimiz otomatik su doldurma sistemine sahip kombi almamanızdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -