Kombi Ateşleme Sorununda Kullanıcı Neler Yapmalıdır?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Kombiler, günlük hayatımızda artık tamamen ısınma konusunu üstlenmektedir. Doğalgazın kullanıma başlanmasının ardından kısa bir süre içerisinde herkesin evinde bulunan kombilerde bazı arızalar ve sorunlar da meydana gelebilmektedir. Kombi, genel olarak gaz girişlerinin kapalı olduğu ya da parçalarında herhangi bir sorunun meydana gelmesi veyahut da gaz ile alakalı bir sorun yaşandığında ateşleme işlemini yapmamaktadır.

Kombi ateşleme yapmıyorsa, kullanıcıların servisi aramadan önce yapabileceği birkaç işlem bulunmaktadır. Kombi Ateşleme Sorununda Kullanıcı Neler Yapmalıdır? sorusuna ise birkaç yöntem söylememiz mümkündür. Ancak kullanıcı tarafından yapılacak olan müdahale bazı durumlara bağlı olarak değişebilmektedir. Bunlardan ilki de evin içerisinde farklı bir doğalgaz ile çalışmakta olan cihazın bulunup bulunmamasıdır.

Ev içerisinde herhangi bir başka doğalgaz ile çalışmakta olan cihaz bulunmuyorsa (ocak gibi) kombinin yanında yer alan gaz vanası ve kapı önünde yer alan gaz vanasını kontrol ederek, gaz akışının yaşanıp yaşanmadığını kontrol edebilirsiniz. Gaz vanası eğer kapalı ise açılması gerekmektedir. Bunun yanı sıra kombinin resetlenmesi de gerekir. Gaz vanalarının açık olduğundan emin olduktan sonra resetleme işlemi yapılarak arıza giderilmektedir.

Kombide Ateşleme Sorunu Nasıl Çözümlenir?

Kombilerde görülen ateşleme sorunu, genelinde kombinin beyni görevinde bulunan anakartın arıza yapma olasılığı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kombide yanma odası adı verilen bölümde bulunan ateşleme ve alev algılamaya yardımcı izolasyon ateşleme elektrotlarında oluşan sorunlardan dolayı da ateşleme sorunu meydana gelebilmektedir.

Kombi, şebekeden gazı alarak, bir kısmını ise brülöre gönderir. Bu gönderim esnasında yanmanın oluşmasını sağlayan bir valf de görev almaktadır. Bu iletimi sağlayan valfin arızalı olması da ateşleme sorunu yaşatabilmektedir.

Eğer kombinizde ateşleme sorunu yaşıyorsanız, vanalarınız ya da gaz ile ilgili bir problem yaşamıyorsanız, Konya Kombi Servisi olarak sizler için en iyi hizmeti sağlamaktayız.

Comments are closed.

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -