Kombi Bakımı Gerekli Mi?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Kombi bakımı gerekli midir? sorusuna en iyi çözümü makalemizde vermeyi amaçladık.Bu bağlamda değerlendirilecek olursa kombi bakımında  küçük kalorifer kazanları olarak tanımlanan kombiler son yıllarda hemen hemen tüm evlerin ısınmalarından sorumlu hale gelmişlerdir. Kombiler evi ısıtmalarının yanı sıra sıcak su sağlamaları açısından da önemli bir yere sahiplerdir. Evlerde kombi kullanımı başlandıktan sonra şofbenler rafa kalkmıştır.

Kombi Bakımı Gerekli Midir?

Kombilerin daha verimli çalışmaları için belli aralıklarla bakımlarının yaptırılması gerekmektedir. Bireylerin büyük bir kısmı bakımı ertelemektedir. Hatta kombi bozuluncaya kadar hiç bakım yaptırmayan insanlara rastlamak mümkündür. Bakım yaptırmayı para tuzağı şeklinde algılayanlar ne yazık ki kombileri bozulduğunda oldukça yüksek miktarlar ödemektedir.

Yetkililer kombilere yılda bir defa bakım yapılması gerektiğini belirtmektedir. Bu bakım en fazla üç yılda bir yapılmalıdır. Fakat ara daha fazla uzatılmamalıdır. Kombilerin bakımını yaptırmayı ertelemek ev ekonomisine de zarar vermektedir. Çünkü bakım sırasında temizlenen kombiler daha az doğal gaz harcayarak daha çok miktarda ısı sağlamaktadır. Bakımı erteleyen ev sahiplerinin her ay ödemek zorunda kaldıkları fazla doğal gaz parası kombi bakımı için ödeyecekleri paradan oldukça fazladır.

Kombinin bakımlarını yaptırmak maddi açıdan olduğu gibi sağlık açısından da oldukça büyük bir önem arz etmektedir. Çünkü ülkemizde senelik bakımları yaptırılmayan kombilerin patlama ya da su boşaltma gibi riskleri bulunmaktadır. Kişiler hem ceplerini hem de sağlıklarını düşünmek zorundadır. Bu sebepten ötürü ise kombi bakımlarını ihmal etmemeleri ve belli aralıklarla bakım yaptırmaları tavsiye edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -