Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

[Toplam:3    Ortalama:5/5]

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur? Bu soru hemen hemen her bireyin aklına takılan ve merak ettiği bir sorudur. Ülkemizin pek çok ilinde tamamen doğalgaz kullanılmaktadır. Isınmada ve sıcak suda kullanılan doğalgaz kombilerin hayatlara girmesine neden olmuştur. Kombiler kişilerin kontrolü altında olması gereken ısınma araçlarıdır. Sağlıklı bir ısınma elde edebilmek kombinin performansına bağlıdır.

Kombi Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Yetkili kişiler kombilerin mutlak suretle her sene bakımlarının yapılması gerektiğini belirtmektedir. Bakımı yapılmayan kombilerde çeşitli sorunlar gün yüzüne çıkmaktadır. Sorunlar ısınmayı da etkileyeceği için bakımsız kombilerin daha fazla doğal gaz kullandığı belirlenmiştir. Kişiler bakım sırasında ödeyecekleri cüzi miktardan kaçarken aslında her ay bu miktarın birkaç katını doğal gaz için harcamaktadır.

Kombi bakımı yapılmadığı takdirde karşılaşılacak bir diğer sorun ise kombinin zarar görmesidir. Normal şartlarda yıllık olarak düzenli bakımı yapılan kombilerin ömürleri oldukça uzundur. Fakat bu durumun aksi görüldüğünde kombilerin tamirleri mümkün olmayan arızalar taşıdıkları belirlenmiştir. Kombilerin bakımını yaptırmamak onların ömrünü neredeyse yarı yarıya azaltmaktadır. Bakımı erteleyen kombi sahipleri sonunda yeni bir kombi almak zorunda kalmaktadır.

Kombi bakımlarının derinlemesine yapılması da oldukça önem taşımaktadır. Çünkü yapılan yüzeysel bakımlar neredeyse hiç bakım yapılmamakla eş tutulmaktadır. Kombilerin bakımlarının derinlemesine yapıldığından emin olmak içinse yetkili bayilere ulaşılmalıdır. Bayiler kendi elemanlarını göndererek hem kombinin bakımını yapmaktadır hem de kombide herhangi bir sorun varsa onu tespit etmektedir. Yapılan bakım sonrasında hem ısınma daha kolay hale gelmektedir hem de kombinin ömrü uzamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -