Kombi Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

Kombiler performanslarını yıllık bakımlarına göre belli etmektedir. Yapılan bakımlar sonrasında daha iyi çalıştıkları ve temizlendikleri bilinmektedir. Fakat kombi bakımında dikkat edilmesi gereken birkaç unsur vardır. Bu bağlamda Kombi Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler sorusuna cevap verilmesi gerekmekte ve kombi bakımının önemi gözler önüne serilmektedir.

 Kombi Bakımda Neler Önemlidir?

Kombi bakımında en önemli unsuru şüphesiz ki bakımı yapacak kişiler oluşturmaktadır. Kombi sahipleri bakım yaptırma kararı aldıktan sonra kombinin yetkili servisini aramalıdır. Aksi takdirde kendi buldukları kombi temizleyicilerin işlerini iyi yaptıklarından emin olmak mümkün değildir. Üstelik iyi bir şekilde temizlenmeyen kombi hiç temizlenmemiş gibi görülmektedir. Bu sebepten ötürü kombi temizliğinin yetkili bireylere yaptırılması oldukça önemlidir.

Kombi bakımı yapılırken kombinin içinde birikmiş olan kirlerin ve tozların temizlenmesi gerekmektedir. Bu tozlar kombinin performansını olumsuz olarak etkileyen ana faktörlerden biridir. Kişiler bakımsız kombiler yüzünden aslında aynı orada doğal gaz kullandıkları halde daha az ısı elde etmektedir. Kombinin temizliğini yapan kişiler kombilerin tüm aksanlarını tek tek kontrol etmektedir. Kombinin en önemli parçalarından biri yakıt ile havayı birleştiren parçadır. Kombi ısıyı bu parça sayesinde ortaya çıkarmaktadır. Bu sebepten ötürü ismi brülör olan parçaya karşı ekstra bir ilgi gösterilmelidir.

Kombi bakımı yapılırken atlanılmaması gereken bir diğer parça ise kombinin filtresidir. Kombi temizliğinde en uzun süren işlem filtre temizliğidir. Bu temizlik esnasında kombinin tüm vanalarının kapatılması ve içindeki suyun tamamen boşaltılması gerekmektedir. Bu yüzden filtre temizliğinin ustalar tarafından yapılması önerilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -