Kombi Genleşme Tankı Arızları

[Toplam: 3   Ortalama: 5/5]

Kombi Genleşme Tankı Arızları

Kombilerde arkasında bulunan yada yan tarafında Olan Genleşme tankları havası bitme delinme gibi arızalar vermektedir. bu tur arızalar genelikle su basıncı yükselmesi veye su basıncı çok çabuk düşmesi gibi durumlarda oluşur.Genleşme tankının hava basınç değeri 1.0 bar olması gerekmekte . Bu değeri kombi bakımı sırasında yetkili personel tarafından kontrol edilir.

Genleşme Tankı  hava basma İşlemi genelikle yetkili personel tarafından yapılır 1.0 bar kadar hava basılarak yapılır.Bu işlem el Pompası veye kompresör ile yapılmaktadır . Azot gazı veye pahalı bir gaz diyenlere itimat etmeyiniz bu Hava basma işlememi genelikle arıza durumunda bile bilirsiniz . kombinin suyu komple boşaltılarak acık bölge bırakılarak yapılır .

Genleşme Tankı Değişimi Kombilerin arkasında olan genleşme tankı değişim işlemi zor yada kolay olmaktadır. Bazı kombilerde ise yan bölümde kolay şekilde sokulup takıla bilir bu işlememi yapmak için yeni genleşme tankı getirilir çıkan genleşme tankı kaç litre ise yenisi ona göre takılır düşük veye yüksek takmak kombiye zarar verir. Genleşme tankları Kara – Yuvarlak – Dikdörtgen – uzun giriş – Rakorlu – 1/2 – 3/8 – 1/8 – 3/4 olarak ayrıla bilir tek model değildir Bazı durumlarda genleşme tankı değiştirmek için kombi yerinden söküle bilir buda masrafı artırma sebeplerindendir .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -