Kombi Malzemeleri Nelerdir?

[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

 Kombi Malzemeleri Nelerdir? bu soru hemen hemen herkesin aklına gelen bir sorudur. Her makinada olduğu gibi kombinin de çalışmasını sağlayan birçok malzemesi vardır. Pompa, pompa tam olarak kaloriferlerin ısınmasını sağlar yani sıcak su dolaşımı yapar. Fan, Kombideki kirli gazın bacadan dışarı atılmasına yardım eder. Gaz Valfi, Kombi kullanıcısının ayarladığı ısıya göre gaz gönderir. Ana Eşanjör, Kaloriferde dolaşan suyun ve kullandığımız suyun ısınmasını sağlar.

Sıcak Su Eşanjörü, Ana eşanşördeki suyun ısıtılmasına yardımcı olur. Brülör, Gaz valfinden gelen gazla havanın buluşmasını sağlayıp alev oluştur. Üç Yollu Vana, Musluklarda sıcak su kullanabilmemizi sağlar ve sıcak su kapalı olduğunda suyun sadece kaloriferlere gitmesine yardımcı olur. Basınç Anahtarı, Kartla çalışan kombilerde kombinin içinde yeteri kadar su bulunup bulunmadığını haber verir.

Kombinin Diğer Malzemeleri

Akış Şalteri Üç Yollu Swich, Musluklardan sıcak su açıldığında kaloriferi kapatarak sadece musluklara sıcak su verir. Prosestat; Fanın çalışıp çalışmadığını haber veren parçadır.

Limit Termostat; Kombideki su eğer fazla ısınırsa kombiyi kapatarak kombinin parçalarını korur. İyonizasyon Elektrodu; Brölürdeki alevin oluştuğunu elektronik karta haber verir. Doldurma Musluğu Kaloriferlere su doldurur. Çakmak; Brölürdeki alevin oluşmasına yardımcı olur.

Genleşme Tankı; Su çok ısındığı zaman suyun hacmi genişler. Genişleme tankı çok ısınan suyu içinde tutar. Elektronik Kart; Sistemin düzenli ve bozulmadan çalışmasını sağlar. Aynı zamanda şunu da bilmemiz gerekir ki kombiler son derece önemli olmakla birlikte hayatımızın büyük bir bölümünü oluşturmaktadır.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -