Kombi Neden Su Doldurur?

[Toplam: 4   Ortalama: 4.3/5]

Kombi, küçük kalorifer kazanı olarak da bilinen bir nesnedir. Bu nesne bir yandan ısıtma işlevi görürken diğer yandan da şofben gibi bir kullanım oluşturmak için sıcak su da sağlar. Böylelikle hem duş alırken istediğimiz ısıya kavuşuruz hem  de her istediğimizde elimizin altında hazır sıcak su buluruz.                                 

Kombi ve Su

Her kombinin su basma mekanizması aynı değildir. Bazı kombilerin mekanizmaları farklıdır. Kombilerin bazıları muslukla su basarken bazıları kendilerine özel anahtarla su basar. Bir kombinin anahtarla su basması için kombiye özel olan anahtarı döndürmek veya çevirmek gerekir.

Dikkat Edilmesi Gereken Su Seviyesi

 Kombide dikkat edilmesi gereken su miktarı 1,5 bardır. Su ortalama 1,5 bar seviyesine gelince kapanmalıdır. Eğer 1,5 bara geldiğinde su kapanmazsa kombi emniyet ventilinden 3 barın üstünden suyu boşaltmaya başlar.

Kombide Su Eksilmesi ve Kombinin Su Doldurması

 Kombide su eksilme nedenlerinden biri vanada kaçak olmasıdır. Eğer vanada kaçak söz konusuysa bu kombideki suyun yavaş yavaş azalmasına neden olur. Bir diğer neden de tesasatta delik olmasıdır. Eğer tesisatınız ın herhangi bir yerinde bir delik mevcutsa bu komibinizde ki suyun azalmasına neden olur. Kombide suyun eksilmesi basıncın düşmesiyle ilgilidir. Basıncı yükseltmek için kombiye su doldurulur. Kombiye su doldurduğumuz da kombinin basıncının yükselmesine yardımcı olmuş oluruz. Basınç yükseldiğinde ise kombide herhangi bir su eksilmesi olayıyla karşı karşıya kalmayız. Bu yüzden kombinin su doldurması oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -