Kombi Prosestat Arızası Ve Çözümleri?

[Toplam: 5   Ortalama: 4.4/5]

Yeni nesil kombilerin ekranlarında F5 hata kodu olarak bilinen kombi prosestat arızası ekransız kombilerde kombinin su basıncı ayarı gibi tüm ayarları tam ve doğru olduğu halde ateşleme sorunu yaşanıyor ise, ateşleme işlemini yapıyor ve geri sönüyor ise prosestat arızasından söz edilmesi mümkündür. Kombinin ve yanması işleminin düzenli ve sağlıklı bir şekilde gerçekleşebilmesi için kombi cihazı içerisine düzenli olarak oksijen gazı gitmesi gerekmektedir. Hava akışını sağlayan parçalardan bir tanesi de prosestat parçasıdır. Prosestat parçası hermetik kombi adı verilen kombilerin içerisinde bulunmaktadır. Prosestat parçasının görevi ise hava akışı içerisindeki sorunu elektronik karta bildirmek ve fanın çalışmasını denetlemektir.

Prosestat Cihazı Arızası

Bu cihazın arızalı olması durumunda kombi içerisine hava akışı sağlanmadığı gibi kombi ateşleme sorunu ile karşılaşacaktır. Kombi yeteri kadar hava akışı sağlayamıyor ise prosestat bildirim göndererek kombiye çalışma talimatı verir. Daha sonrasında ise durma talimatı verir. Bu noktada kombiyi çalıştırmaya çalışan kombi kullanıcısı kombinin yandığını görüp hemen söndüğü gözlenir. Bir nevi kombinin beyni görevi gören bu parça olmaksızın kombinin çalışması söz konusu olmayacaktır.

Siz de bu gibi bir sorun ile karşılaşıyor iseniz ve Konya şehrinde yaşıyorsanız oldukça şanslısınız. Yavuz Teknik, son teknoloji cihazları ve uzman çalışma kadrosu ile sizlere yedi gün yirmi dört saat kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -