Kombi Şofben Montajı

[Toplam: 3   Ortalama: 5/5]

Kombi Şofben Montajı

Bir kombi tesisatı genellikle basit bir meseledir, ama yine uzman kurulum ve gözetimini gerektiren bir.  Kombi Şofben , Compakt ve ısınma ve talep üzerine sıcak su sağlamak için Türkiye’nin her yerinde ve tüm dünyada tercih edilen seçenek haline geliyor. Daha büyük bir mülkünüz olsa bile, sizin için hala kombi seçenekleri mevcuttur! Bu yazıya daha ayrıntılı bir şekilde bakacağız.

Bir kombi kurulumu için pazarda iseniz ve yardım ve öneri arıyorsanız, doğru yere geldiniz. Tüketici kombileri ve kombi tesisat şirketleri hakkında araştırma yapan bir şirket olarak, birkaç şeye bir göz atmanız gerekiyor. Ile başlayan:

Mevcut Kombi kurulumunun zamanını ve maliyetini etkileyecek ana teknik konular nelerdir?

Aşağıdaki teknik konular kombi, sistem ve normal kazanlar için geçerlidir. Kombi tesisatının montajı , sadece yeni bir yoğuşmalı kombi için kazanı değiştirirken en kolay ve hızlı kurulumdur.

Göz önünde bulundurulması gereken noktalar:

  1. Gaz kaynağınız 22mm bar mi? Tüm modern kombiler 22 mm bar’lik bir gaz kaynağı gerektirir. Gaz besleme borusu genellikle ortadaki kazanın altındadır. Yukarıdaki resimde sarı bir musluk arayın ve gaz kaynağının daha kalın olduğunu ve yükseltilmesinin gerekmeyeceğini görebilirsiniz. Yükseltmeye ihtiyacınız varsa, siz ve kazan montajcısı gaz sayacından kazan dairesine nasıl ulaşacağınızı düşünmeniz gerekir.
  2. Yoğuşma borusu nereye gidecek? Yoğuşmalı kombilerin, bir dahili su atık borusuna veya harici bir drenaja veya soakara karışması gerekir.
  3. Baca Konumu -İnşaat yönetmelikleri ve gaz güvenliği gereksinimleri yıllar içinde değişmiştir, bu nedenle artık tüm deliklerin bir pencere açıklığından 300 mm ila 600 mm uzakta olması gerekir.

Bu örnek, bacayı bina yönetmeliklerine göre bir açıklıktan veya bir pencereden uzak tutanun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -