Kombi Su Basıncı Çok Yüksek

[Toplam:2    Ortalama:3/5]

Kombi basıncım çok yüksek!

Kombi basıncınız çok mu yüksek? Kazanınız hala çalışıyorsa, muhtemelen çok fazla endişelenmemelisiniz – muhtemelen cihazda yanlış bir şey yoktur ve kazanı su basıncını terlemeden tavsiye edilen seviyelere indirebilirsin.

Kazanım basıncı neden yüksek?

Çoğu zaman kazanın basıncının bir bar civarında olması gerektiğini söyleriz, ancak bu sadece merkezi ısıtmanız kapalı olduğunda ve hiç sıcak su kullanmıyorsanız. Kazanınız suyu ısıtmaya başladığında, su genişler (buharın sudan nasıl daha fazla yer kapladığını düşünün), bu da basınç göstergesinin yukarı sıçramasına neden olur.

Kombiler , bu hızlı sıçramaları basınç altında tutmak için, dahili bir basınç tahliye vanasına sahip oldukları için iyi hazırlanmıştır. Bu nedenle, eğer basınç göstergesi iğnesi kırmızı bölgeye işaret ediyor olsa da veya merkezi ısıtma ve sıcak suyunu kullanıyorsanız, endişe duymanıza gerek yoktur. Isıtma ve suyu kapattığınızda, kazan basınç göstergesi birkaç dakika içinde güvenli seviyelere geri düşmelidir.

Kombi basıncınızı nasıl Düşürülür

  • Son zamanlarda kazanı tekrar basınçlandırdıysanız, yanlışlıkla açtığınız valfe veya doldurma döngüsüne kazanı açarak kazanı açabilirsiniz. Kazanınızın basıncını kısa bir süre önce yükseltmemiş olsanız bile, yanlışlıkla bu vanayı devirmiş olabilirsiniz veya gevşemiş olabilirsiniz. Bu valfın sıkıca kapalı olduğunu kontrol edin.

 

  • Radyatörlerinizi boşaltın . Bu, merkezi ısıtma sisteminizdeki basıncı azaltır ve dolayısıyla kazanınızdaki basıncı azaltır. Basınç göstergesi güvenli seviyelere dönünceye kadar tüm havayı dışarı attıktan sonra radyatörü boşaltmaya bırakın .

Olmuyorsa ?

Kazanınızın basıncını düşüremiyorsanız, genleşme kabınızı tekrar sıkıştırmanız gerekebilir veya doldurma döngüsü ile ilgili bir arıza olabilir.

 

Bunu sizin için yapması için Servis  almanız gerekecek. Ancak, kazanlar basınç tahliye vanaları içerdiğinden, kendinizi çok fazla endişelendirmenize gerek yoktur – eğer kazan hiç ses çıkarmıyorsa ve düzgün çalışıyor gibi görünüyorsa, zaman ve güvenli basınç için güvenli olacaktır. Valf, kazanı aşırı basınçtan koruyacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44