Kombi Temizliğinin Nasıl Yapılması Gerekir?

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

 Kombi Temizliğinin Nasıl Yapılması Gerekir? bu soru kombi kullanan herkesin aklına gelen ve çözüm aradığı bir sorudur. Öncelikle ısı gücü sayesinde bizi soğuktan kurtaran kombilerimiz hiç şüphesiz ki zamanla kirleniyorlar. Hatta bazı kombiler öyle bir kirleniyor ki bir süre sonra çamurlaşmaya başlıyor. İçi çamur dolan kombinin en kısa sürede temizlenmesi gerekiyor. Çünkü zamanında temizlenmeyen kombi zamanla tıkanıyor. Ve tıkanan kombi kullanıcısı için zarara neden oluyor.

Peki her geçen gün evlerimize bir kat daha fazla giren kombi temizliği nasıl olmalı, kombilerimizi temizlerken nelere dikkat etmeliyiz? Çoğu birey bu konuda bilgi sahibi olmak istiyor.

Kombi ve  Kombi Temizliği

Kombiler kullanılmaya başlandıktan bir süre sonra kirlenmeye başlıyor ve bu kirliliğin sonucunda genellikle kombi borusunda çamurlaşmalar oluyor. Bu çamurun çıkarılması zor mu? Tabiî ki değil. Evde pratik yöntemlerle kombinizi çamurdan kurtarabilirsiniz. Hatta bu işlem için bir adet diş fırçası , bir adet porçöz ve bir adet selpak mendil yeterli olacaktır. Eğer kombi borunuzda çamur varsa çamurlu bölgeye porçöz sıkın. Porçöz kombinin çamurunu atmasında size yardımcı olacaktır. Kombi borunuza porçöz sıktıktan sonra bir diş fırçası yardımıyla kombi borunuzu temizlemeye başlayın. Fırçalama işlemi bittikten sonra da bir peçete yardımıyla borunuzu silebilirsiniz. Hatta bir hortum yardımıyla borudaki çamuru rahatlıkla boşaltabilirsiniz.

Kombi ve Fan Motoru

Eğer kombinizin fan motoru kirlenmişse bir yağ çöz yardımıyla motorunuzu temizleyebilirsiniz. Yağ çözü kombi kanallarının arasına sıkmanız kombi fan motorunuzu temizlemenizde size yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -