Kombi ve Ev Isıtması Sorunları

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

İyi bir merkezi ısıtma sistemi, evinizi sıcak ve rahat tutmanıza yardımcı olacaktır. Ve sonra bakmak zor değil. Evinizi daha soğuk aylarda korumanın altı yolu vardır – bu video  size ne kadar kolay olduğunu gösterir.

Borunun geri çekilmesi, ısının akmasını sağlar

Sıcaklık düştüğünde, borular donabilir. Bu sadece merkezi ısıtmanın düzgün çalışmasını engellemekle kalmaz, patlama borularının değiştirilmesi anlamına gelebilir. Basit çözüm boru geciktirme. Birkaç dakika içinde kayan, ancak yıllarca koruma sağlayan hazır lagging satın alabilirsiniz.

 

Radyatörlerinizi kontrol edin

Evinizi soğuk hissettiren yaygın bir sorun, radyatörlerde havanın sıkışmasıdır. Hava cepleri ısıtılmış suyun sirkülasyonunu engeller. Radyatörlerinizi düzenli olarak soğuk yamalar için kontrol etmeyi unutmayın, eğer varsa, bunları boşaltın. Anahtarı bulamazsanız, çoğu DIY mağazası bunları yaklaşık 1 TL karşılığında satar.

 

Kazan basıncına dikkat edin

Kazanı maksimum verimde tutmak için, basıncın doğru olması gerekir. Bunu yapmak çok kolaydır – kazanı üzerindeki sayacı kontrol edin ve 1 ila 1,5 bar arasında ayarlandığından emin olun. Ayarlanması gerekiyorsa, bu video su basıncını nasıl kontrol edeceğinizi gösterir .

 

Pilot ışığı izleyin

Bir gaz kaynatıcınız varsa, pilot ışığınızın rengine dikkat etmeniz önemlidir. Her şey yolunda gittiğinde, ışık güçlü bir mavidir. Sarı bir alev, kazanınızın, karbon monoksiti serbest bırakabileceğinden, servis yapması gerektiği anlamına gelebilir. Bir yıllık kazan servisi , kazanınızdan en iyi performansı almanıza yardımcı olacak ve her zaman Gazlı Güvenli Kayıtlı Mühendisi çağırmayı unutmayın.

 

Güvende olduğundan emin ol.

Duman ve karbon monoksit öldürücüdür – ve sessizdir. Bu yüzden evinizde hem duman hem de karbon monoksit alarmları yerleştirmeniz hayati önem taşımaktadır. Bunları ayrı veya kombine alarm olarak satın alabilirsiniz. 20 ila 25 £ civarında, ödemek için küçük bir bedel.

 

Kazanı size uyacak şekilde ayarlayın

Kazanınızın daha verimli çalışmasına yardımcı olmak için, günlük rutininize uygun bir şekilde ayarlayın – sabah ve akşam bol miktarda ısı ve sıcak su ve dışarıda olduğunuzda ısı kısın veya sönün. Isı ve suyun farklı zamanlarda ve farklı sıcaklıklarda yanmasını ve söndürülmesini ayarlamak için kazanınızdaki zamanlayıcı ve termostatı kullanarak enerji kullanımınızı ve faturalarınızı keseceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44