Kombim kendini kapatıyor!

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Düşük su basıncı

Belki de kazanınız sızıyor. Ya da evde başka bir yerde sızıntı olabilir mi? Belki Genleşme tankı  Değişmesi gerekiyor ? Bu durumda değilse, hatalı bir basınç tahliye vananız olabilir ve değiştirmek için bir Servis almanız gerekir.

 

Termostat sorunları

Termostatınız bozulduysa, kazanınız suyun sıcaklığını algılayamayacaktır ve cihazın aşırı ısınmasını önlemek için veya gerekli sıcaklığa ulaştığını varsaydığı için kapanacaktır. Termostatınızı değiştirmeniz gerekecektir – uzun vadeli enerji faturalarınızı azaltabileceğinden daha yeni bir termostat alarak paradan tasarruf edebilirsiniz.

 

Isı değiştiriciniz de kırılmış olabilir. Özellikle kazanın açılıp kapanması tehlikeli olabileceğinden, bunun yerini almanız gerekecektir.

Gaz kazanı açılıp kapanıyor mu? Bir Servis çağırmadan önce bu basit teşhis ile çalıştırın.

Su akışı eksikliği

 

Kombi kapanmaya devam ederse, kapalı vanalar, sistemde yakalanan hava veya kırık bir pompa olabilir. Kombi, yerleşik güvenlik mekanizmaları nedeniyle kendini kapatıyor – eğer kapatmadıysa, kazan aşırı ısınabilirdi.

 

  • Sistemde hava varsa, radyatörünüzün kanaması sorunu çözebilir. Radyatörünüzün olması gerektiği kadar sıcak olup olmadığını kontrol edin – eğer bazıları soğuk görünüyorsa, havasını alın. Eğer sisteminizde kazanın kendiliğinden kapanmasına yetecek kadar hava varsa, radyatörünüzü havalandırmaya başladığınızda çok fazla hava çıkacaktır.

 

  • Kapalı bir valf, suyun kazan içerisinde düzgün şekilde akmasını da engelleyebilir. Kazanın alt tarafındaki vanaları kontrol edin – yanlışlıkla bir tane kapatmış olabilirsiniz. Bununla birlikte, kırık valf, kazanın içinde olabilir, bu durumda Gaz Güvenli Kayıtlı değilseniz, bunu düzeltemezsiniz.

 

  • Bozulmuş bir kazan pompasını kendiniz tamir edemeyeceksiniz ve bir Servis iletişime geçmeniz gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44