Kombinin çok eski olmasından kaynaklı oluşan arızalar 

[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

Kombinin çok eski olmasından kaynaklı oluşan arızalar


Kombilerin ömrü yaklaşık 15 yıldır
. Sürekli arıza veren kombiler genelikle değişmesi gerekmektedir . Bu kombilerin değişim masrafları ev sahibi tarafından karşılanmalıdır . Kiracı olarak oturan kişiler mu masraftan hariç tutulmalıdır. Kombiler bakımları düzenli yapılması durumunda bu sure uzaya bilir. kombi ömrü uzamamış olsa dahi yeni her zaman yeni olarak adlandırılır . şimdi işe yasaya göre yoğuşmalı kombiler bulunmaktadır. yoğuşmalı kombiler konvansiyel kombilere göre ömrü Daha kısadır fakat tasarruf sağladığı için bu kombileri tercih etmeniz daha mantıklı bir karar olacaktır . ikinci el kombiler ise temiz masrafsız kombi almanız durumunda kulanıla bilir bizler ve diğer servisler olarak bu ikinci el kombilerin tüm bakımları yapılmış arıza vere bilecek parçalar değişmiş şekilde verilmektedir

Kombiler Çok eski olduğu zamanlarda yedek parça ve kombi arıza giderme ekipleri azalmaktadır. Yedek parçalar üretimi durma seviyesine gelmektedir . Yedek parçalara genlikle yüksek maliyet ve İşçilik biner . yedek parça her yerde bulunmaz ve sipariş üzerine getirilir. Çünkü piyasada azaldığı için kimse elinde eski kombilerin yedek parçalarını bulundurmaz eski kombiler yedek parça olarak çıkma olarak ta temin edile bilmektedir . çıkma parçada ne kadar sağlıklı olduğuna siz karar verin , yedek parça alırken çıkma yada sıfır parça arasında fiyat farkının çok yada az olması kombilerin yada yedek parçanın piyasada çok yada az olmasına göre değişmektedir . Çıkma yedek parçalar genlikle kombilerin pompaları – gaz valfleri , fan motorlarıdır – anakart tamıratı da yapılmaktadır .

 

Önerimiz

Kombi arızası durumunda ev sahibiniz ile iletişimde kalmanızı, ortak hareket etmenizi, servis ekipleri arıza tespiti için geldiğinde ev sahibi ve kiracı olarak servis ekiplerinin yanında bulunup arızanın oluşma sebepleri hakkında bilgi almanızı ve ortak bir karar ile ödemeyi gerçekleştirmenizi tavsiye ederiz. Bu durumu büyük sorunlara dönüştürmeyin. İki tarafın uzlaştığı durumda büyük sorunlar yaşanmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın 0332 321 03 44

Youtube mp3 - film izle - evden eve nakliyat -